פתח כרטיס שחקן !
עדכונים לאורך השנה ובחופשים
טורנירים, מחנות אימון, קייטנות!
דוא"ל
אני מסכים תנאי השימוש
שלח
יצירת קשר
רשמו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
שלח

היסטוריה של המשחק בישראל

במסגרות התחרותיות, את משחק הקטרגל נהוג לשחק בעיקר בליגות חובבניות כגון : ליגה למקומות עבודה ,מוסדות אקדמיים(אליפות אס"א) , ובבתי ספר בבמות מקומיות וארציות. גודל המגרש אינו מהווה מכשול כי ניתן להתאים את המשחק לסוגים שונים של מגרשים:כגון פרקט, דשא, ואספלט. לענף ספורט קטרגל נוכחות משמעותית ומלאת חשיבות בקהילות מקומיות: טורנירים בין שכונות מתקיימים בחודשי הקיץ בכל עיר בישראל ותורמים לאינטראקציה חברתית ועידוד פעילות ספורטיבית מקומית. ישנה ליגה רשמית אחת בישראל לבוגרים של "כדורגל באולמות" שהיא תחת "ההתאחדות לכדורגל בישראל".

 

  • ברמה הבין אישית:

בכל שכונה בארץ, בכל עיר, בכל הגילאים, כמה פעמים בשבוע ובייחוד ביום שישי, מתכנסים כל החברים לשחק קטרגל במגרש השכונתי. מה שנותן לנו נתון של מאות אלפי שחקני קטרגל ברחבי ישראל.

 

 

  • בחסות העירונית:

בכל עיר בארץ יש טורניר קטרגל מסורתי, שנוהרים אליו כל אוהבי המשחק. הטורנירים מנוהלים ע"י מחלקת הספורט של העיריות השונות. בדרך כלל הטורנירים מתקיימים בחודשי הקיץ ונערכים בכל הגילאים:ילדים, נוער ובוגרים, ובכל המוסדות השייכים לעירייה בהם "מועדוני נוער בסיכון".


בחסות הפרטית\+ עירונית :
1.ברמה המקומית -ספונסרים שרצונם לתרום לקהילה חוברים לעירייה המקומית ונותנים את חסותם  לטורניר ומעניקים בו פרסים שונים. הטורניר הוא ברמה של כמה עשרות קבוצות . 


2.ברמה הארצית- ספונסרים שרצונם לתרום לקהילה חוברים לעירייה המקומית ונותנים את חסותם  לטורניר ומעניקים בו פרסים שונים. הטורניר הוא ברמה של כמה מאות קבוצות מכל הארץ. לדוגמא: טורניר נייקי ישראל בקטרגל המסורתי הנערך במתחם גולטיים .

 

 

  • "התאחדות הספורט לבתי הספר" - בתי ספר יסודיים ותיכוניים:

1.ברמה המקומית- מתנהלים טורנירים ברמת הבית ספרית לאורך כל השנה: ברמת הכיתה והשכבה.
2.ברמה העירונית\מחוזית -תחרויות בין בתי הספר בעיר ולאחר מכן ברמה המחוזית

3. ברמה הארצית - נערכת ליגת כדורגל אולמות לתיכונים ויש אף שידורים בערוץ 11 ממש כמו ליגת התיכונים בכדורסל.

 

  • מכללות ואוניברסיטאות - אליפות אס"א 

1.  תחרויות סמסטר א'-  אירוע המתקיים בינואר. משחקים אלו משוחקים בכל שנה , ומרוכזים כל פעם באוניברסיטה\מכללה שונה בארץ.
2.  משחקי החורף באילת- מתקיימת בכל שנה בחודש פברואר/מרץ החל משנת 1985. 
3.   משחקי הקיץ אס"א- אירוע מסורתי המתקיים באופן קבוע בכל שנה, בחודש מאי, החל מ- 1969. משחקים אלו משוחקים בכל שנה , ומרוכזים כל פעם באוניברסיטה\מכללה שונה בארץ.
4.ליגת המכללותנפתחת לראשונה השנה. התחרות נפרשת על מספר חודשים והגמר צפוי להיות במאי.האלופה נוסעת לאליפות אשר תיערך בזאגרב, קרואטיה.

 

  • הליגה למקומות עבודה קטרגל

מתקיימת בכל רחבי הארץ , ע"פ מחוזות ורמות ליגה שונות. יש מאות קבוצות בכל רחבי המדינה והיא בעצם הליגה הכי גדולה שפעילה לאורך כל השנה בליגות הבוגרים. בכל אזור בארץ עמותה אחרת מפעילה את הליגה.  תחרות אחת יוקרתית של "הליגה למקומות עבודה" זה הספורטיאדה באילת.

 

 

  • ליגת "הכדורגל באולמות" הרשמית של ה"התאחדות לכדורגל בישראל"


מנוהלת תחת "התאחדות הכדורגל". ליגה אחת, של בוגרים, מקבוצות מכל רחבי הארץ. קיימת משנת 1998. יסודות ה"כדורגל באולמות" הונחו כבר בתחילת שנות ה-90. לא פחות מאשר... אלי גוטמן הצעיד את קבוצת "הר-ים חיפה" (שהורכבה משחקנים מקצוענים של מכבי והפועל חיפה מהליגה הלאומית דאז) לאליפות הליגה (לא הייתה אז תחת ה"התאחדות לכדורגל"), קבוצת "בנק לאומי" לקחו את הגביע וביחד הורכבה נבחרת ישראל שנסעה לראשונה לאליפות העולם באיטליה בשנת 1991. משנת 1992 עד 1998  נבחרת ישראל שהורכבה משחקני "בנק לאומי" בניהולו של מוטי בלנק שנציג ההתאחדות העולמית היה עורך הדין ידין מכנס, השתתפה באליפויות אירופה ואליפויות עולם. במקביל נבחרת אס"א ישראל שהוקמה בשנת 1994 החלה להשתתף באליפויות עולם. רק לאחר כמעט כעשור החלה ההתאחדות להיכנס לעשייה ונפתחה ליגה "חצי מקצוענית". בינואר 1998 קפץ הענף כיתה .עורך הדין ידין מכנס, בשיתוף התאחדות לכדורגל בישראל ,יזמו הקמת ליגה חצי מקצוענית ברמה הארצית. הליגה מורכבת משמונה קבוצות עירוניות הנהלת הליגה משלמת שכר לשחקנים ולמאמנים בכפוף לבקרה תקציבית, מקבלת חסויות מגופים מסחריים ומעניקה זכויות שידור לערוץ הספורט. 

 

עומר אוסובסקי, ממייסדי הענף , אימן את נבחרת אס"א ישראל בשנים 1994-1998 והתמנה בשנת 1999 למאמן הראשון של נבחרת ישראל ושימש בתפקיד עד שנת 2002 . זכה באליפות כמאמן ינשופי ת"א שנתיים ברציפות בשנים: 99'\98' ו 2000\99. 
משנת 1998 ועד היום, מאמן את נבחרת אס"א ישראל ויקו חדד. משנת 2003 ועד היום  התמנה למשרת מאמן נבחרת ישראל ,זכה באליפות הליגה עם קבוצת "השלום באר שבע" באותה שנה וכן בשנת 6\2005. בשנת 7\2006 זכה עם קבוצת עירוני ראשל"צ באליפות המדינה. לפני ש"מכבי חיפה" הגיעה לליגת האלופות בכדורגל בפעם השנייה, עשתה זאת קבוצת עירוני ראשל"צ בשנים 7\2006 ו-8\2007 במסגרת הפוטסל קאפ. לאחר האליפות הראשונה שלהם עם ויקו חדד, הגיע המאמן גילי לנדאו, ביחד עם עוזרו שי כהן, ואיתו העפילה הקבוצה בטורניר של אופ"א לקבוצות אלופות לשלב השלישי Elite Round  16הקבוצות הטובות באירופה שנתיים ברציפות. את האליפות השנייה עירוני ראשל"צ זכתה עם גילי לנדאו. קבוצת ינשופי אס"א ת"א תחת הדרכתו של ירון נצר, זכתה בשתי אליפויות רצופות 2009 ו - 2010. ירון נצר זכה לפני כעשור בשתי אליפויות עם הינשופים גם כשחקן. את אליפות 2011 זכה ויקו חדד עם אס"א בן גוריון ב"ש. צ'יקו דורון זכה כמאמן עם מכבי נחלת יצחק ת"א באליפות המדינה בעונת 2012.