פתח כרטיס שחקן !
עדכונים לאורך השנה ובחופשים
טורנירים, מחנות אימון, קייטנות!
דוא"ל
אני מסכים תנאי השימוש
שלח

סיכום רבע גמר ראשון

 

תוצאות מחזור רבע הגמר הראשון של ליגת האולמות: 

ינשופי אס"א ת"א-מ.ס. ראש העין 7:7;

עירוני ראשל"צ-מכבי "אפי קפיטל" חדרה 4:3

אס"א "כיוונים" ב"ש-עירוני פ"ת 1:10;

מכבי נחלת יצחק ת"א-הפועל כפר קאסם  5:6

 

איזה מחזור אדיר קיבלנו! מי שלא הגיע לאולם "מדעים ואמנויות" בחדרה הפסיד משחקים אדירים. ההכרעה תעבור לשבוע הבא - כשחדרה מנצחת את ראשון, ראש העין מוציאה תיקו מול אס"א ת"א, ונחלת יצחק מנצחים בקושי רב אתכפר קאסם. בינתיים, רק אס"א ב"ש הבטיחה את מקומה בחצי הגמר אחרי שהביסה את פ"ת.

 

ינשופי אס"א ת"א - מ.ס. ראש העין  7:7

כולם ידעו שבראש העין יש הרבה כישרון, אבל העסק לא תמיד התחבר. דווקא מול סגנית האלופה, שהגיעה בסגל מלא ואימתני, החבר'ה תפסו ביטחון והיוו ללא ספק את הקבוצה הטובה על המגרש.

במחצית הראשונה שיחקו ראש העין כדורגל יפה ומשוחרר, בעוד הינשופים נראו לחוצים וכבדים. הכוכב שלהם, רועי עובדיה, שגורר פציעה טורדנית במפשעה, התקשה לנהל את המשחק וחטף על הראש מירון נצר, המאמן. מנגדהדביק יוסי זנה המצוין כדור למשקוף, ואח"כ החמיץ "דאבל-פנדל". דקה לסיום השתלט לירון פרטוק על כדור באוויר, ובסיבוב הכניע את כהן-צדק. 1:0 לינשופים.

במחצית השנייה נפתח הסכר. הקפטן הצהוב עדן איליה מגלגל כדור מאחורי השוער, ולאחריו מושיקו אסולין נותן פצצה חכמה מימין לשמאל. תמיר שקולניק מאזן אחרי שת"פ עם פרטוק ושלומי גולנזר. יוסי זנה מזהה חור בהגנה ונותןגול מחצי מגרש. פרטוק מאזן ל-3:3. טל איילה משיב את היתרון לראש העין, ולאחריו אילן צרפתי בועט פנדל אימתני (אחרי עבירה של עובדיה ברחבה) וקורע את הרשת של נמרוד בוכמן. 5:3 לראש העין.

האקשן ממשיך! אביחי רחמים מכניע באלגנטיות את ג'ורדן סעדה, ואחריו מגיע עידן שקולניק ומנצל חוסר ריכוז בהגנת ראש העין. טל איילה, מנגד, מנצל בלבול של רחמים בהגנה ומפגיז פנימה. רועי עובדיה המתוסכל חוזר לעצמוומשווה. איתי מהצרי מעביר שוב את היתרון לצהובים עם גול וירטואוזי בסיבוב. שתי דקות לסיום מצליח שוב עידן שקולניק לקבל מסירה מעובדיה ולהבקיע. תיקו 7, והדרך לחצי הגמר עדיין פתוחה לשתי הקבוצות הנהדרות הללו.

לינשופים: לירון פרטוק (צמד), תמיר שקולניק, אביחי רחמים, עידן שקולניק (צמד) ורועי עובדיה.

לראש העין: יוסי זנה, עדן איליה, מושיקו אסולין, טל איילה (צמד), אילן צרפתי ואיתי מהצרי.

 

שחקני ראש העין מקיפים את רועי עובדיה מאס"א (צילום:חאדר אניס)


הפועל עירוני ראשל"צ - מכבי "אפי קפיטל" חדרה 4:3

ראשון כבר תפרה חליפות לחצי הגמר, אבל חדרה התפוצצה על המגרש והוכיחה שלמרות חוסר הניסיון, אין תחליף ללב ונשמה בכדורגל. יאיר אלמקייס, ללא ספק המאמן הטוב בליגה, מצא עצמו מובל ע"י אייל עמר מחדרה, שעשה לובי"ס, והוביל את קבוצתו לניצחון סנסציוני.

צחי אילוז החל את החגיגה החדרתית עם בעיטת עונשין. הוא מזהה פרצה רשלנית בחומת ראשון ומכניע את גיספאן בבעיטה שטוחה. עמרי זראי הולך לבד מול השוער נמרוד כהן (המצטיין במשחק) ומכניע. אילוז חוטף כדור במרכזומגלגל מתחת לרגליו של גיספאן. ואז מגיע דורון אשכנזי, פותח מבערים, עובר את יואב חג'בי ונותן פצצה מימין לשמאל. 3:1 לחדרה בירידה להפסקה.

עם פתיחת המחצית מצטרף גם אדם לם לחגיגה החדרתית. הוא הולך לבד, בועט, משתלט על הריבאונד ומבקיע עם הקורה. והגנת ראשון? כנראה חזרה מביקור ביקב העירוני לפני המשחק...

המומנטום החדרתי נעצר באמצע המחצית השניה, בעקבות החלטת שופט שנויה במחלוקת. השופט ערן ישראלי מזהה נגיעת יד של אושרי רוטברט ברחבה, מרחיק אותו באדום, ועוז צבאג מבקיע את הפנדל. בעוד חדרה מוחה עלההחלטה, מבצע אלברט נקש עבירה שישית, ואלירן זראי יורה את ה"דאבל פנדל" לרשתו של כהן. מרגע זה הפך המשחק ל"פרי-סטייל" בסגנון מבולגן, כשראשון עולה לבליץ על שערו של כהן. הוא גם מצליח לעצור עוד דאבל-פנדל שלצבאג ומשאיר יתרון של שער אחד לחדרה. הכל פתוח לקראת רבע הגמר השני, שצפוי להיות סוער במיוחד.

לראשון: עמרי זראי, עוז צבאג ואלירן זראי.

לחדרה: צחי אילוז (צמד), דורון אשכנזי ואדם לם.

 

עוז צבאג מראשון מול דורון אשכנזי מחדרה (צילום:חאדר אניס)


אס"א "כיוונים" ב"ש - עירוני פ"ת 1:10

מה עוד ניתן לומר על האלופה מהדרום שמגיעה לכל משחק ונותנת הצגה של כדורגל באולמות, תאווה לעיניים. ויקו חדד שיתף את כל הספסל בחגיגה/התעללות (מחק את המיותר), והשוער עדי איטח הוציא כדור אחר כדור מהרשת.אנדריי אסולין, מאמן המלבסים, עמד מנגד והביט בעיניים כלות כיצד קבוצתו רושמת את ההפסד ה-14 ברציפות, וככל הנראה תצטרף לאחיותיה העירוניות ותרד ליגה. קבוצתו הרימה ידיים כבר בפתיחה וקיוותה להפסד מכובד, אבל זהלא קרה, וכנראה לא יקרה גם במשחק בשבוע הבא בין השתיים. ב"ש הבטיחה את מקומה בחצי הגמר

לב"ש: ארז ללוז (צמד), אדם תנעמי, אלעד אלקרט, גדעון שרביט, יהודה זיסמן (רביעיה) ויקיר כהן.

לפ"ת: יניב צברי.

 

 יהודה זיסמן מול פ"ת (צילום:חאדר אניס)


מכבי נחלת יצחק "גולטיים" ת"א - הפועל כפר קאסם  5:6

במשחק הטוב ביותר במחזור, הגיעה כפר קאסם עם תוכנית משחק מסודרת והפתיעה את הטוענת לכתר, שציפתה לניצחון קליל בדרך לחצי הגמר. למרות חסרונם של יתים עאמר (אדום במשחק הקודם) ורג'יד בדיר (צהובים), ידעמאמון עאמר להוציא את המיטב משחקניו ולהשאיר את הכל פתוח לקראת המשחק בשבוע הבא, שאליו יגיע עם סגל מלא.

מוחמד שרבוש, מצטיין המחזור, שעושה את העבודה בקור רוח ונון שלנטיות, החל בכיבוש ממסירה של עלי עיסא. אחריו הרשית באסם אבו בילאל שקיבל אסיסט מדוייק מאברהים עיסא. מנגד ליאור כהן, אמן המסירות ממצבים נייחים,פינק את חברו לנבחרת ישראל, אדם כהן, בכדור מדויק וזה האחרון הכניע את שוער קאסם. 2 דקות אח"כ שוב אסיסט של ליאור כהן, והפעם לשי חנגל שזיהה פרצה בהגנה והרשית. 2:2 בירידה להפסקה.

במחצית השנייה עלה גם גולן קלימי על לוח התוצאות אחרי מסירת אמן של ליאור כהן. שרבוש איזן, וקלימי הבקיע שוב אחרי דאבל-פס עם ליאור כהן הבלתי נלאה. שרבוש השווה ל-4:4 בשער מדהים אחרי מבצע עם עיסא ואבו בילאל,והוסיף עוד שער בדקות האחרונות. ליאור כהן מבקיע ממסירה של שי חנגל, ומשווה ל-5:5. ובשניות האחרונות גולן קלימי הולך לבד ומצליח להבקיע במבצע אישי מרהיב. המשחק בשבוע הבא עומד להיות מותח וחם במיוחד.

לנחלת: אדם כהן, שי חנגל, גולן קלימי (שלושער) וליאור כהן.

לקאסם: מוחמד שרבוש (רביעיה) ובאסם אבו-בילאל

 

 שרבוש מול אדם כהן מנחלת יצחק (צילום:חאדר אניס).

 

משחקי ליגת כדורגל באולמות - סדרת משחקים "הטוב מ – 2".
להלן מספר הבהרות לגבי אופן קיום סדרה של "הטוב מ- 2" במשחקי רבע גמר ליגת הכדורגל באולמות:


1. הקבוצה אשר בתום שני המשחקים תוכרז כמנצחת בסדרה תהיה הקבוצה אשר תצבור את מס' הניצחונות הגדול ביותר.

2. במקרה וקיים שוויון במספר הניצחונות בין שתי הקבוצות, אזי יקבע הפרש השערים בין הקבוצות את המנצחת ביניהן.

3. במקרה של שוויון בהפרש השערים בין שתי הקבוצות, אזי בתום המועד החוקי של המשחק השני יוארך המשחק ב 10 דקות נוספות ("הארכה") הכוללות שתי מחציות של 5 דקות כ"א.,

כל העבירות הקבוצתיות בתום המועד החוקי של המשחק השני (לפני קיום הארכה) ימחקו.

4. במקרה ובסיום הארכה לא תושג הכרעה במשחק (היינו קיים שוויון בהפרש השערים בסיכום שני המשחקים), אזי תוכרע הסדרה באמצעות סדרה של 5 בעיטות עונשין מ- 6 מטר לכל אחת מהקבוצות ("בעיטות הכרעה").

במקרה הנ"ל יחולו הוראות סעיף 6 ב 2 לתקנון גביע המדינה.

יצוין כי על אף האמור בתקנון גביע המדינה רק לאחר שכל השחקנים הרשומים בטופס המשחק של הקבוצה ביצעו בעיטות הכרעה, רשאי שחקן לבעוט בשנית.


5. ענישה לגבי ספירת כרטיסים צהובים ו/או לגבי אדומים תעשה בהתאם להוראות תקנון המשמעת. יובהר, כי הארכה, ככל שתתקיים, הינה חלק בלתי נפרד מהמשחק הרלוונטי.

 

תגובות