פתח כרטיס שחקן !
עדכונים לאורך השנה ובחופשים
טורנירים, מחנות אימון, קייטנות!
דוא"ל
אני מסכים תנאי השימוש
שלח
יצירת קשר
רשמו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
שם
דוא"ל
טלפון
הודעה
שלח

חוקי משחק הפוטסל

חוקי המשחק

                                                                                                                                                                              הכדור 

לא כמו בכדורגל שמשחקים בכדור 5 , בפוטסאל משוחק כדור מספר 4 "כבד" שלא קופץ.

         

חילופים                                                                                                                                            

עד 12 שחקנים יכולים להיות רשומים בטופס המשחק. החילופים הם ללא הגבלה וכמובן שאפשר לעשות "חילופים חוזרים",ששחקן ששיחק ויצא יכול לחזור לשדה המשחק ללא הגבלה. החילופים ייעשו רק ב"אזור ההחלפה" שנמצא ליד ספסל הקבוצה ושחקן שנכנס צריך לחכות קודם ששחקן שמוחלף יצא ואז כניסתו למגרש מותרת, אחרת ייענש השחקן בכרטיס צהוב והקבוצה בעבירה נצברת.


הכנסת הכדור למשחק(כדור חוץ, כדור קרן)        

הכדור חייב להיות במצב סטטי על קו החוץ או על פינת הקרן. שתי הרגליים חייבות להיות מחוץ לשדה המשחק. כדור שזז לפני הבעיטה, מחייב את השופט לשרוק נגד לכדור עובר לקבוצה היריבה.


חוק 4 שניות


בהכנסת כדור למשחק(חוץ, קרן), בבעיטות חופשיות, כדור שוער, על השחקן שמחזיק את הכדור יש 4 שניות להתחיל לשחק. השופט סופר 4 שניות שאצבעותיו מורמות באוויר וכך יש שקיפות לספירה. אם המשחק לא שוחק לאחר 4 שניות, תהיה בעיטה בלתי ישירה לקבוצה היריבה. לשוער אסור להחזיק בכדור מעל 4 שניות בחצי שלו.


חוק 5 מטרים


על השחקנים לשמור מרחק של חמישה מטרים בכדור חוץ,קרן, ובעיטות חופשיות.

 

השוער


לשחקנים מותר להיכנס ולשוער מותר לצאת מאזור הרחבה, שוער חייב להוציא כדור מחוץ לרחבה ולא יוכל לנגוע בכדור שוב עד ששחקן היריבה נגע בכדור והשוער עבר בעצמו את חצי המגרש. שוער יכניס כדור למשחק רק בידו אלא אם כן תפס את הכדור בסיום התקפה ובמקרה כזה יוכל להוריד כדור לקרקע ולבעוט.


עבירות נצברות


העבירות הן נצברות וכל קבוצה יכולה לצבור חמש עבירות במחצית. בחמש עבירות הראשונות הקבוצה התוקפת מבצעת בעיטות חופשיות מהנקודה שבה בוצעה העבירה. מעבירה שישית ואלך, כל עבירה תזכה את הקבוצה התוקפת ל"דאבל-פנדל", פנדל מעשרה מטרים מרחק מהשוער. אם הפאול בוצע קרוב יותר לשער מעשרה מטרים, אז יש אפשרות לבצע את הבעיטה מהנקודה שבה בוצעה העבירה. ב"דאבל-פנדל" לא יעמדו שחקנים בין הבועט לבין השוער. במחצית ובהארכה העבירות מתאפסות.


זמן משחק


20 דקות משחק נטו כל מחצית, כלומר, השעון נעצר כל פעם שהכדור יוצא משדה המשחק. בהארכה, 5 דקות כל מחצית.


פסק זמן


כל קבוצה יכולה לקחת פסק זמן אחד של דקה כל מחצית.


גליצ'ים


אסורים בפוטסאל, אך שחקן יכול לגלוש לכדור כדי למנוע את יציאתו מתחומי המגרש ,למשל, או מותר לחסום כדור שיצא כבר מהרגל. אם היריב לא החזיק את הכדור באותו רגע של הגליץ', השופט לא ישרוק לעבירה.


כרטיס אדום


אם שחקן קיבל אדום, הוא לא יוכל לחזור לשדה המשחק וקבוצתו תישאר ב4 שחקנים בלבד (כולל השוער) במגרש במשך 2 דקות או שהקבוצה היריבה תבקיע לפני סיום מועד 2 הדקות.